SON DAKİKA

Ertuğrul Özkök ve omurgası CHP! .. Ve AK Parti

Bu haber 25 Kasım 2017 Cumartesi - 15:14 'de eklendi.
Hüseyin Turan
Hüseyin Turan

Hürriyet yazarı Sn. Ertuğrul Özkök söylem ve yorumlarında tehlikeli sularda yüzüyor, yanlış yorum yapıyor ve ülke insanını küçümsüyor. Sn. Özkök “vergi veren iller hayır dedi, vergi vermeyen iller yani kendi tabiri ile asalak iller evet dedi” diyor ve ekliyor: “Neresinde var bunun adalet.” Bu söz bize geçmişte şunu hatırlattı: Çobanın oyu ile profesörün oyu bir olur muyu?!. Türk Milleti köylü çoban ve işçi diye aşağılanır mı? M.K. Atatürk hani demişti “Köylü milletin efendisidir…” Köylüyü, çobanı, işçiyi küçümsediğiniz için bu haldesiniz eyyy Sn. Özkök ve yamağı CHP.

Sn. Özkök küçümsediğiniz bölgelere ve İllere bir bakalım. İç Anadolu’daki yerleşik nüfusun en az bir o kadarı da evladı, anası, babası akrabası batıda Marmara’da, Ege’de, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da ve Antalya’da yaşıyor. Bu insanlar bu bölgelerde ve şehirlerde yaşarken vergi vermiyorlar mı? Veriyorlar, en az senin kadar veriyorlar. Ordu ilinin nüfusundan daha çok Batıda (İstanbul İzmir, Bursa ve Ankara) var, Kastamonu aynı şekilde, Sivas aynı şekilde, Erzurum aynı şekilde, Van aynı durumda, Kars-Adahan-Iğdır aynı durumda, Erzincanlı size İstanbul’da balık halinde balık satar ve vergisini verir. Trabzonlu, Rizeli, Ordulu, Erzurumlu, Karslı, Vanlı ,Sivaslı, İstanbul’da ,Marmara’da ve Ege-Akdeniz’de inşaat, turizmde çalışır ve yapar satar sonrada vergisini verir. Batı Trakya’nın (mübadele ile) ve Türkiye Trakya’sının köylerinden şehirlerine göç etmiş milyonları da buna ekleyin buna.

Peki, Sn. Özkök’ün bu düşüncesi sadece şahsına ait değildir, Türkiye’de ki tuzu kurulara da aittir. Bu gurubun siyasi uzantısı CHP’ye aittir. Bu düşünce artık eskisi gibi bu ülkeyi yönetemeyecğini biliyor ve yine eskisi gibi İktidar olmasa da bu ülkeyi yönetme dönemlerinin bittiğini gördüler 16 Nisan’da. Adamlar saldırmakta haklı bir de onların gözle bakın!. Kimin iktidarda olduğu önemli değil diyorlardı, nasılsa biz hep iktidardayız diyorlardı. “Oh derin devlet de hep yanımızda, istediğimizi ezer geçer, istediğimizi manşetlerle rezil rüsva ederiz. Amerika ve AB ne derse de anında şak diye yerine getiririz, uşaklık da sınır tanımayız” diyorlardı. Son 5-10 yıldır FETÖ’cü hakim ve savcılar da bunları koruyorlardı, değmeyin bunların keyfine. Ya biz ayıp ettik. Evet diyerek adamların! Keyfini bozduk…

Yukardakileri iyi yorum yaptığımızda adamların hayır demek de ne kadar haklı olduklarını göreceksiniz ve saldırdıklarına hak vereceksiniz. Daha da önemlisi CHP niye iktidar olamadığının şifreleri yukarda yazılı. 1940’lı yıllarda Ankara Valisi-Belediye Başkanı (CHP’li) Nevzat Tandoğan şu sözlerle halkı ne kadar küçümsediğini görün ve aynı anlayışın aslında devam ettiğini okuyun. Nevzat tandoğan aynen şöyle diyor: “Ulann!.. Anadolulu sizin milliyetçilikle komünizmle ne işiniz var?! Milliyetçilik lazımsa bunu biz yaparız, komünizm gelecekse biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var, birincisi çiftçilik yapmak, ikincisi askere çağırdığımız zaman askerlik yapmak (yani ölmek).” Anlayış değişmemiş, net.

Sn. Özkök Bu millet çiftçilik de yapar, askere gider, ölür, vergisini Batı da Doğu da verir. Amaa Bu millet asla uşak yamak ve yalaka olmaz. Hele emir eri hiç olmaz.!

Gelelim referandum sonuçlarını değerlendirip toparlayalım. Bu sonuçlar hem Cumhurbaşkanımıza hem de AK Parti’ye güçlü mesaj vermiştir. Cumhurbaşkanımıza şunu demiştir: “Anayasa değişikliklerinden size güvenimiz tam, ama bazı yol arkadaşlarını samimi görmüyoruz değiştir”, bu arkadaşlar bu yapı içinde olursa 2019 da çok zor günler bekliyor. Fotoğraf karesine girmek için dirsek atan vekiller, il ve ilçe yöneticileri, sahada gezerken elinde cep telefonundan sosyal medyayı takip edip vatandaşın yüzüne bakan şımarık vekil ve yöneticiler. Ak Parti sadece iktidar olduğu için göstermelik çalışıp gözüken ama samimiyetleri olmayan, halk tarafından bilinen kripto FETÖ’cüler. Ak Parti herkesin malumu olduğu, geçmişte FETÖ’cülerle diz dize, yanak yanağa öpüşenleri bu teşkilatlarda artık barındırmamalı. Dava arkadaşlığından uzak, rant arkadaşlığını ön planda tutanları göz önünden ve yapıdan uzak tutmalı. Gücünü Ak Parti’den alan şımarık STK’lara çeki düzen verilmeli. Rugan ayakkabı giyip millete caka satan bürokratları kenara çekmeli. TV kanallarına çıkıp Ak Parti davasını anlatan sözüm onlara bilgisiz kişileri engellemek gerekir, çünkü bu kişileri  bizler de TV izlerken  karın ağrılarına neden oluyorlar.!

Bu milletin Sn. Cumhurbaşkanımıza ve Sn. Başbakanımıza güvenleri tam, bugüne kadar millete çalım atmadılar, bundan sonrada atmayacaklarına güvenimiz tam. Anayasa değişikliklerinin uyum kanun maddeleri TBMM’den çıkarılırken %48 hayır diyenlerin soru işaretlerini giderecek şekilde olması kutuplaşmayı önler. Tabii ki aynı bakışta CHP’nin de olması gerekir (%52 hassasiyetini düşünmesi gerekir).

Mevlam neylerse güzel eyler, selam ve saygılarımla.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

HARBİ E-GAZETE