Harbi Gazete

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım konuşuyor.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım konuşuyor.
106
02 Haziran 2018 - 17:58

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşmasını yapıyor. Açıklamaları canlı aktarıyoruz…

Herkes kendine gelsin. Burası Fenerbahçe genel kurulu. 20 sene hizmet ettim bu kulübe. Çocuğumun nafakasını yatırdım bu kulübe. 1 yıl hapis yattım bu kulübe. Buradan yarın üzülerek gidersiniz. Saygıyı kaybedersek Fenerbahçe bölünür. Dediğim noktaya geliriz. Seçilirse o başkan olur. Bırak abi. Televizyonlar veriyor, amigo gibi oldunuz. Bırakın bu işleri. Tribünde bağırmayanlar burada amigo gibi bağırmasın. Böyle bir şey olur mu ya! Aldık stadyuma, hep beraber eğlenelim, neşelenelim diye. Ali Koç bizim düşmanımız değil. Ben de onun düşmanı değilim. Ama bu ne ya! Lütfen, polis. Şurayı boşalt kardeşim.

“FENERBAHÇE KUVAYİ MİLLİYE RUHUDUR”

Fenerbahçe’nin en yüksek karar organı, genel kurulun ta kendisidir. Bu kurum, 20 yıl önce olmak üzere birçok defa seçtiniz. Erganili bir öğretmen çocuğu olan beni, devletin okullarında olan, diğerlerinden farkı olmadığını bilen beni başkan seçtiniz.

Fenerbahçe, elitist bir seçim yapmadı. Soy sop hiçbir şeye bakmadı. Şimdi gönülden gönüle konuştuğumuzu bilerek konuşuyorum. Ruhumuz bir diyerek bu yola baş koyduk. Her Fenerbahçeli, en az benim kadar saygıya hürmete layıktır. Fenerbahçelilik bir ruhla olmaktır. Fenerbahçe, Kuvayi Milliye ruhudur.

“BEN VE ARKADAŞLARIM DEĞİŞİRSE, SANKİ SİHİRLİ BİR OLAY GERÇEKLEŞECEK”

Muhalefetin en çok vurgu yaptığı şey, değişim. Elbette değişim gereklidir. Doğru zamanda, doğru şekilde yapıyorlarsa elbette. Bize muhalefet edenlerin değişiklikten kast ettikleri şey, yöneticilerin değişimi olsa gerek. Sanki ben ve arkadaşlarımız değişirsek, sihirli bir olay gerçekleşecek ve her şey değişecek. Ben ve yöneticilerimizin görevi bırakması, Fenerbahçe’nin faydasına olacaksa bunu en başta biz gerçekleştirirdik.

“AYIP EDİYORSUNUZ! BENİM PROJEM SAYESİNDE BURAYA GELDİNİZ”

Bakın çok ayıp ediyorsunuz, benim 1 Milyon Üye projesi sayesinde buraya geldiniz. Çok ayıp ediyorsunuz. Burada maç değil, kongre var. Ali Koç’a yapılan saygısızlığı kabul etmiyorum. Bana yapılan saygısızlığı da affetmem. Haberiniz olsun.

“BİZE BU ZULMÜ YAPANLARIN YAKALARINA YAPIŞAMIYORUZ”

Yargıtay hala ‘Fenerbahçe masum’ demedi. Bize bu zulmü yapanların yakalarına yapışamıyoruz, hesap soramıyoruz. Yargıtay meselesi bunun için önemli. Kendi adıma bir kaygım yok. Soracağım hesap kişisel değil, Fenerbahçe’nin hesabıdır.Ali Koç meseleyi yanlış anlamış. Fenerbahçe’ye bu kötülükleri yapanların kimler olduğunu bilmediğimiz için değil, elimizde yargı kararı olmaksızın yapacağımız her şey zorbalık olur.

“O FORMAYI BEN YAPTIRDIM, BEN! AYIP!”

(Kendisine tepki gösteren tribünlere dönerek)  “Bakın ben 1 yıl bu kulüp için hapis yattım. Siz orada 1 gün bile yatmazsınız. Ayıp ediyorsunuz ayıp. Fenerbahçe forması giyip buraya çıkanlara hakaret edemezsiniz. Fenerbahçe formasıyla genel kurula gelip böyle davranamazsınız. O formayı ben yaptırdım, ben! Ayıp!”

“ALİ KOÇ, FENERBAHÇELİ BİRİNİN DURUŞU BU MU OLMALI?”

“Ali Koç seni bir dilekçe korkutmuş, ürkütmüş, Fenerbahçeli birinin duruşu bu mu olmalı? Ali Koç, 101 kişinin BİMER’e yaptığı başvurudan endişe duyuyor. Bundan endişe duyan biri Fenerbahçe için hesap sorabilir mi? Sahip olduğu şirketlerin markasını düşünen biri, Fenerbahçe’nin haklarını savunabilir mi? Bu dilekçeden bizi sorumlu tutuyor, biz buna ihtiyaç duymayız.

Sahip olduğu şirketlerin markasını düşünen biri, Fenerbahçe’nin haklarını savunabilir mi? Bu dilekçeden bizi sorumlu tutuyor, biz buna ihtiyaç duymayız.”

“REAL MADRID’İN BAŞINA BUNLAR GELSE NE OLURDU?”

“Real Madrid’i düşünelim. Bir operasyon yapılıyor, başkanı ve profesyonelleri içeri giriyor en iyi oyuncuları takımdan ayrılıyor. Takımın prestiji sarsılıyor. Sonra Real Madrid Şampiyonlar Ligi’nden men ediliyor. 2011’de Real Madrid’in başına bunlar gelse ne olurdu, bugün kupayı alabilir miydi?”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Harbi Gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. | Site haritası