SON DAKİKA

İthal nizamında itham!..

Bu haber 27 Kasım 2017 Pazartesi - 17:32 'de eklendi.
Ahmet Ziya Temel
Ahmet Ziya Temel

Demokrasilerde, iktidarın olası yanlışlarına set çekecek ve doğru karar almasını sağlayacak bir muhalefetin varlığı, birliğin ve dirliğin hayat bulması için yaşamsal bir önem taşır. Ama, Türkiye nefes alanında, birileri olur olmaz zaman aralıklarında iktidara, başındaki lidere, yanında saf tutanlara, kulaktan dolma “ben yalanım” diye bağıran düzmece kurgular eşliğinde leş kokan cümle öbeciklerini hayasızca seslendiriyor.

Gündemi oluşturma yetisini kendi kısırlığında şırınga ederken; gönüllü “her dediğine inanırım” ritm tutucularının alkış kulvarına katkısını eksik etmemiş oluyor.

Bu, çamur at izi kalsıncılar, derledikleri dizinlerle selam duruyor sufyeyi verenlere. Sinir koridorunu yükseklere çıkarma gayretini de hayretler içinde izliyor nüfusun yekünü.

Tabii ki, bu bilinçli algı yönetimi talepler çerçevesinde tarzını buluyor.

Biraz, meşguliyet vermesi için tasarlanmış; biraz, meşakkati yalan yanlış bilgi hüzmelerinde saklı servis edilen hülya çemberleri, içine hapsettiği boşluğu dövüyor loş ışığın gölgesinde.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu huylu huyundan vazgeçmez misali, bir önce kurduğu cümleye nazire yaparcasına, arkasından yetiştirdiği söylemle bir öncekini tekzip ediyor.

Peki, ne diyor Kılıçdaroğlu?

Önce, kimseyle kavga etmeyeceğini vurguluyor. “Bu ülkede hangi görüşte olursak olalım kardeşçe yaşarız” diye ekleyerek. Bu cümlenin ses ahengi kaybolmadan baklayı ağzından çıkarıyor. Bilindik ithamını vizyona sokuyor. Daha doğrusu, nasıl bir ithamla kamuoyuna mesaj veriyor. Kimi hedef alıyor?

Anladığınız üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı..

Mevzu ne?

Para…

Yurt dışına çıkarıldığı iddia edilen para!..

Buna karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında yapılan etkinlikte, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına; belgesini çıkartıp ortaya koyması gerektiğini dillendirerek cevap verdi. Erdoğan, ispatlarsa gereğini yapacağını; hem siyaseti, hem de Cumhurbaşkanlığını bırakacağını söyleyerek bu iddialara nokta koydu.

Tabii ki; Kılıçdaroğlu’nun ispatlayamazsa siyaseti bırakıp bırakmayacağını sorarak.

Alın size bulunmaz fırsat.. Günlerdir, aylardır, yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasetten uzaklaşması için, içeride ve dışarıda ellerinden geleni ardına koymayan bir güruh var. Hatta, bazı densizler akla çalım temennilerinde, sürünen bir yaş yapıtı, Erdoğan’ın dünyadan silinmesi gerektiğini itinayla işliyorlar zifte bulaşmış kara kitaplarına..

Koy belgeni, kurtul beladan!.. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyaya deklare etti siyasetten ayrılacağını.

Fakat edemezsen ne olacak? Yanına kar mı kalacak?

Veya; siz ve sizin gibi düşünenler yeni ithamlar için fırsat mı kollayacak!..

Belge dendiği zaman kemler kümler gezegenine gidip geliyorsunuz. O söyledi. Bu dedi. Oradan duydum. Kulağıma çalındı. Çalıntı olacağını düşünerek de adım atın. Doğrularla kitleleri arkanıza katın.

Erdoğan’ın yaptığı gibi!..

Herkes her şeyi söyler. Her denilene, her söylenene inanacak mıyız!..

Her geçen zaman inandırıcılığınızı yitiriyorsunuz. Kitleleri arkanızdan sürükleyecek lider imajınıza zarar veriyorsunuz.

İmaj var mı ki derseniz; ona bir şey diyemeyiz!..

Ama biliyoruz ki; sizin iki dudağınızın arasından kıymetiyle çıkacağına itimat eden bir kamuoyu var. Onlara hürmet gösterin. Hadi anladık. Erdoğan diye yanıp tutuşan, yüreklerinde Erdoğan kimliğini meşale yapanları takmıyorsunuz da taraftarlarınıza yazık. Güven kaybı yaşıyorsunuz; demedi demeyin.

Bizden söylemesi!..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

HARBİ E-GAZETE