SON DAKİKA

Harbi Gazete
Ziya Gündüz
Ziya Gündüz

Terör Devleti İsrail’e Karşı Kudüs Bilinci

Terör Devleti İsrail’e Karşı Kudüs Bilinci
Bu haber 17 Mayıs 2018 - 0:06 'de eklendi.

Yüzyıllardır İslâm coğrafyası zalimler tarafından kuşatılmış durumda. Birçok İslâm ülkesi, kan, ateş, yıkım, ölüm ve katliâmlar içerisinde. Filistinli Müslümanlar da, ABD ve Avrupa’nın desteğiyle Ortadoğu’da Müslümanları öldürmek ve güçsüz kılmakla görevlendirmiş İsrail şer şebekesi tarafından en modern silahlarla kuşatılmış vaziyette.

İşgalci İsrail, bir taraftan Müslümanları öldürürken, diğer taraftan Mescid-i Aksa’yı Müslümanların kontrolünden almanın çabası içerisinde. Filistinli Müslümanlar, öz topraklarında her gün vahşî İsrail’in mermilerine hedef olup, dünyanın gözü önünde mazlumca şehid oluyorlar.  Sözde insan hakları savunucuları ise, sesiz bir şekilde İsrail’in katliamlarını izliyorlar.

Ortadoğu’da ABD ve İsrail İşbirliği Var

İşgal devleti katil ve vahşî İsrail, katliâmlarını yaparken elbette birilerinden güç ve kuvvet almaktadır. İsrail’in en büyük ortağı ABD’dir.  ABD, İslâm coğrafyasına, İsrail üzerinden yön vermeye çalıştığı bilinen bir gerçek. ABD ve İsrail insanlığın ortak düşmanıdır. İkisi birbirini beslemektedir. İkisi de bütün insanlığı kendileri için,  köle olarak görmektedirler ABD defalarca yapmış olduğu açıklamalarda, İsrail’i destelediklerini açıklamışlardır. Bu desteklerini en net şekliyle ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasıyla gösterdi.

İslâm düşmanları, ortak hedef konusunda birlikte hareket etmeyi şimdilik başarmış durumdalar.   İslâm Ümmeti ise, tek ümmet olma konusunda ciddî problemler karşılaştığı için ve bu problemleri kendi içerisinde aşamadığı için, zalimler karşısında tek yürek, tek bilek ve tek ümmet olma noktasında sıkıntılar yaşayarak, normal gücünün altında kalıyor.

Bu konuda Rabbimiz Allah bizi uyarmaktadır:

“Allah’a ve Resûlü’ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şübhesiz Allah, sabredenlerle beraberdir.” (Enfal, 8/ 46)

Dünya Huzurunun Adresi İsrailsiz Bir Dünya

İsrailsiz bir dünya demek, İslâm coğrafyasının huzurlu olması demektir. İsrailsiz bir dünya için, Müslümanların bir “Mescid-i Aksa Bilinci”, bir “Kudüs Bilinci” bir “Ümmet Bilinci” oluşturmaları gerekmektedir.  İsrail gibi bir şer şebekesinden kurtulmak için, önce onu iyi tanımak gerekiyor.   Önce düşmanı iyi tanımak, sonrada ona göre yol haritası çizmek gerekiyor.

Kur’ân-ı Kerim’de, Yahudilerin yeryüzünde fesat çıkardıkları haber verilmektedir:

“Yeryüzünde bozgunculuğa çalışırlar. Allah ise bozguncuları sevmez.” (Maide, 5/64)

Tarihe baktığımızda Yahudiler, bulundukları her toplum ve toprak parçasında azgınlık yapmış, sürekli kan dökmüşlerdir. Bugün de bu tutumlarını, Filistin topraklarında zalimce sürdürmektedirler.

. . .

Filistinli Müslümanlara yapılan bu zulümlere dur demek için, katil sürüsü İsrail’in kuruluş amacını, kuruluş gerekçesini, Ortadoğu’daki hayallerini iyi bilmek gerekiyor. Bunun içinde bir Kudüs bilincimizin olması gerekiyor. Kudüs’in tarihini ve Mescd-i Aksa’nın önemine vakıf olmak gerekiyor. Kudüs’e yabancı olmak, İsrail’in hedeflerine yardımcı olmaktır.

Filistin Kudüs davasında basınında büyük rolü olduğunu hatırlatmak gerekir. Bu durumda basın şunları yapmalıdır:

“Kudüs ile ilgili haberleri yayınlamak, canlı programlar düzenlemek, radyo, televizyon ve internet üzerinden ilgili fetvaları yayınlamak. Filistin’de olup bitenleri dünyaya duyurmak.”

Ayrıca elimizden geldiği kadar:

“Mescidi Aksa’ya dikkat çekmek için İslami basın yayın kuruluşları kurmak.” (Filistin Enformasyon Merkezi)

Kudüs Bilinci için çalışanlara selam olsun!

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER