Avcılar kaymakamı Hulusi Doğan 25 Kasım günü ‘kadına şiddete dayanışma günü’ kapsamında yeni bir kampanya başlattı. Bu konuda Hulusi Doğan ” Bilindiği gibi “25 kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü” kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avcılar sosyal hizmet merkezi müdürlüğü ve Avcılar kaymakamlığı olarak kadına yönelik şiddette farkındalık oluşturmak adına birleşmiş milletlerin “turuncuya boya” kampanyası çerçevesinde, “kadına şiddet insanlığa ihanettir”, “kadına şiddete karşı buradayım de” sloganlarını kullanarak #kadınasiddetekarsıburadayımde hastagi ile kampanya başlattık. Kampanya faaliyetimiz yeni ufukların, umutların, hayallerin sembolü “gemi” maketi kullanarak umudun rengi turuncu tül yelkenin ilerlemesini engelleyen şiddet ve baskı unsurlarını 1.eğilim, 2.psikoloji, 3.gelenek-görenek 4.ekonomi olmak üzere 4 katagoride topladık her katagori kendini sembolize eden renk ile kurdelalar turuncu yelkene iliştiriliyor. Etkinlik sonrası ortaya çıkan anket sonucuna göre avcılar kaymakamlığı proje ofisimiz ile nedenlere çözüm olacak atölye çalışmalarımızı başlatacağız” dedi.